Jak dodać styl do swojego łóżka?

Aby dobrze się wyspać, musisz wziąć pod uwagę wiele cech swojej pościeli: miękkość, jakość, gładkość, trwałość, wygląd, ile ma lat i czy jest wolna od roztoczy. I wszystkie te cechy muszą być idealnie wyważone. Niestety, w praktyce sytuacja często wygląda inaczej. Piękna pościel jest niewygodna, twarda i nie przepuszcza powietrza podczas snu, natomiast miękka i delikatna pościel wygląda brzydko. Na szczęście istnieje kilka sztuczek, które możesz wykorzystać, aby dodać styl do swojego łóżka bez poświęcania komfortu snu. Tak, wygoda i piękno naprawdę mogą iść w parze.


Niedoskonały - stylowy

Wiele z nas nadal spędza godziny na prasowaniu pościeli do perfekcji. Prawda jest jednak taka, że tylko pościel warto prasować - pomarszczony materiał powoduje dyskomfort i bije w skórę, podczas gdy wszystko inne składa się stylowo!


Jest też kilka powodów, by nie prasować pościeli. Naturalne włókna są lekko szorstkie, więc automatycznie masują skórę podczas snu. Jest to szczególnie widoczne w pościeli wykonanej z włókien lnianych. Prasowanie wygładza włókna, więc ten efekt nie znika do następnego prania. Po drugie, pomarszczona pościel zawiera więcej powietrza, więc nie tylko wygląda na lżejszą i bardziej puszystą. Oczywiście oprócz odbijającej światło satyny mako, bardzo popularna jest także marszczona pościel, która jest tak stylowa, że warto na chwilę zapomnieć o prasowaniu.


Dodatkowy komfort

Wiele osób uważa, że dopasowany arkusz to idealny rozmiar materaca, ale można go wypróbować. Na przykład, pozwalając krawędziom dużego prześcieradła swobodnie opadać, możesz nadać swojemu łóżku zupełnie nowy wygląd i sprawić, że Twoja sypialnia poczuje się cała miękka i przytulna.


Mix and match

Kto powiedział, że musisz używać tej samej pościeli? W końcu tak wiele radości daje eksperymentowanie i zabawa kolorami i wzorami. W rzeczywistości identyczna pościel zawsze wygląda jak "jeden zestaw", ale kiedy połączysz kilka różnych stylów, wygląd może być niesamowity. Oto kilka zasad, którymi warto się kierować, aby różne zestawy pościeli dobrze ze sobą współgrały.

  • Wszystkie kolory i wzory komponują się z bielą - to uniwersalna opcja.
  • Mieszaj kolory i wzory, ale nie różne faktury i włókna.
  • Wybierz kolory z tej samej palety (np. żółty-brązowy lub różowy-czerwony-fioletowy).
  • Mieszaj monochromatyczne tkaniny z jasnymi tkaninami. 


Jasność to zabawa

Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania stonowanych, jasnych, miękkich kolorów w naszych sypialniach, ale nieoczekiwane jasne akcenty przemawiają do wszystkich i wyglądają znacznie lepiej niż można się spodziewać. Nie bój się więc jasnych kolorów i wzorów. To świetny sposób, aby dodać trochę blasku do wystroju sypialni. Jasne kolory podniosą Twój nastrój każdego ranka i dadzą Ci uśmiech na pełen przygód nowy dzień. Dlaczego pościel dziecięca jest zawsze kolorowa? Wypróbujcie sami grę kolorów.


Nie zapomnij o kratce

Przerzuć magazyny wnętrzarskie lub przejrzyj wystawy mebli, a przekonasz się, że plecionka to obowiązkowy dodatek do sypialni. To trend, który utrzymuje się od lat i nie wydaje się, by miał się gdziekolwiek podziać. Wszyscy chyba kochają kraty, więc na pewno warto, abyś i Ty się na nie zdecydowała. Miękki, lekki i zawsze ciepły, warkocz zapewnia przytulne i przytulne schronienie w zimne zimowe wieczory i jest obowiązkowym elementem w każdym domu. W sypialni warkocz jest doskonałym uzupełnieniem pościeli, dodając do stylizacji łóżka miękkości i przytulności. Plajty w różnych materiałach są popularne od wielu lat. Wybierz swoją ulubioną narzutę i nadaj swojemu łóżku stylowy i przytulny charakter.