Darmowa dostawa od 500 zł

Konserwacja pościeli w Perkelium

2022 06 21

Percale to tkanina o charakterystycznym matowym wykończeniu, wykonana z naturalnych włókien bawełnianych. Perkal jest miękki i dobrze wchłania wilgoć, co czyni go jednym z najlepszych wyborów na gorące dni lub dla osób, które mają tendencję do pocenia się. Pościel perkalowa jest lekka i oddychająca, ponieważ jest wykonana z naturalnej bawełny. Pościel perkalowa powinna być pielęgnowana w podobny sposób jak inne produkty bawełniane.

Zasady prania perkalu
Percale to nie tylko przyjemna w dotyku faktura, ale także różnorodność kolorów. Paleta kolorów tej tkaniny jest dość szeroka, ale warunki prania są szczególnie ważne, aby zachować odcień. Temperatura prania pościeli perkalowej powinna wynosić od 30 do 40 stopni Celsjusza, należy unikać wybielaczy i innych intensywnych środków, które mogą uszkodzić tkaninę, a także nie korzystać z usług pralni chemicznej. W przypadku pościeli o intensywnych lub ciemnych kolorach można stosować detergenty przeznaczone do tkanin kolorowych, najlepiej te przystosowane do bawełny. Zaleca się również wypranie zupełnie nowej pościeli przed pierwszym użyciem. Pozwoli to wydobyć najlepsze właściwości tkaniny - miękkość, lekkość i termoregulację. Odpowiednio pielęgnowana pościel transferowa zapewnia przyjemniejszy kontakt ze skórą po każdym praniu. Aby utrzymać sypialnię tak czystą i świeżą, jak to tylko możliwe, zaleca się zmianę i pranie zmiennego materaca co dwa tygodnie. Zmniejsza to prawdopodobieństwo wystąpienia alergii i wirusów, zabija bakterie i utrzymuje higienę.

Suszenie i prasowanie perkalu
Ze względu na bardzo gęsty splot perkalu można go suszyć w suszarce bębnowej. Ważne jest, aby wybrać delikatny program dla delikatnych tkanin, niską temperaturę suszenia i unikać przesuszenia tkaniny. W przypadku utraty zbyt dużej ilości wilgoci pościel nie pozostanie tak miękka i delikatna. Jednak, podobnie jak wszystkie naturalne tkaniny, perkal najlepiej suszyć w naturalnych warunkach. Najlepiej na świeżym powietrzu, aby wszystkie właściwości włókna zostały ujawnione, a świeżość natury została dodana do naturalności. Perkal nie jest tkaniną, która bardzo się gniecie, dlatego wiele osób decyduje się w ogóle jej nie prasować. Wygładzona pościel perkalowa jest nieco sztywniejsza, a kilka płytkich zmarszczek wręcz podkreśla wyjątkowość i naturalny charakter tkaniny, więc jest to raczej kwestia gustu. Jeśli jednak zdecydujemy się na prasowanie narzuty, warto wybrać niską temperaturę i ustawienia przeznaczone dla tkanin bawełnianych. Delikatność i wytrzymałość włókien to cechy wyróżniające perkal, które decydują o trwałości i estetyce tkaniny, nawet po wielu cyklach prania. Przy odpowiedniej pielęgnacji, właściwych detergentach oraz niezbyt wysokiej temperaturze suszenia i prasowania, tą wysokiej jakości tkaniną i wykonaną z niej pościelą można cieszyć się przez długie lata.

Gdzie kupić komplety pościeli?
Litewska pościel w SavasHome: pościel.

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.