Darmowa dostawa od 500 zł

Dlaczego ważne jest ścielenie łóżka

2023 10 31

Świat dzieli się na dwa rodzaje ludzi: tych, którzy ścielą łóżka i tych, którzy po prostu... I ludzi, którzy po prostu tego nie robią. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, nadszedł czas, aby się zorganizować! Dlaczego, możesz zapytać? Cóż, poza faktem, że twoja matka tak powiedziała, wszyscy, od zwolenników feng shui po badaczy snu, znaleźli dobre powody, aby utrzymać porządek w pościeli. Oto niektóre z nich...

Twoje łóżko jest bardzo ważne. Jest to prawdopodobnie jeden z największych mebli i może wpłynąć na nastrój pomieszczenia, w którym się znajduje. Nieuporządkowane łóżko w uporządkowanym pokoju sprawia wrażenie chaosu i nieładu. Ponieważ łóżko jest bardzo osobiste, jego wygląd jest bezpośrednim odzwierciedleniem Ciebie. Niechlujna pościel oznacza niechlujną osobowość. Jednak pięknie pościelone łóżko pokazuje, że jesteś zrównoważony, dorosły i w pełni kontrolujesz sytuację.

Przyczynia się do lepszego odpoczynku

To nie tylko czynnik próżności. Otoczenie ma kluczowe znaczenie dla dobrego snu. Obejmuje to temperaturę pokojową, oświetlenie, hałas i ogólną czystość pomieszczenia. Spójność tych zmiennych promuje silne nawyki związane ze snem. Zwinięte prześcieradła = rzucanie się i obracanie. Schludne prześcieradła = spokojny sen.

Pomaga zachować lepsze zdrowie

Ścielenie łóżka rano zapobiega przedostawaniu się brudu i kurzu pod kołdrę w nocy. Jest to ważne dla alergików, osób posiadających zwierzęta domowe... lub ogólnie mieszkańców miast, którzy przynieśli kurz podczas długiego dnia. Brzmi dość nieatrakcyjnie, prawda? Aby tego uniknąć, często zmieniaj pościel na świeżo wypraną. 

Zaczynaj dzień od ścielenia łóżka

Istnieje kilka badań krążących po Internecie, które łączą szczęście ze ścieleniem łóżka. Admirał William H. McRaven powiedział kiedyś w przemówieniu do absolwentów Uniwersytetu w Teksasie: "Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od ścielenia łóżka". Jego logika: Krótko mówiąc, jeśli nie możesz robić małych rzeczy dobrze, nie możesz robić dużych rzeczy dobrze. Poza tym, jeśli miałeś zły dzień, wrócisz do domu do dobrze pościelonego łóżka i poczujesz ulgę i otuchę.

To małe zobowiązanie...

Jeśli naciśniesz przycisk drzemki tylko raz przed wstaniem z łóżka, będziesz mieć czas na pościelenie łóżka. Całkowita zmiana pościeli może być nieco trudna, ale zwykłe wyprostowanie i schowanie pościeli zajmuje nie więcej niż trzy minuty. Ten poranny rytuał daje ci impuls do posprzątania reszty pokoju... niezależnie od tego, czy jest to powierzchnia do składania prania, czy po prostu szybka inspiracja do posprzątania.

Jeśli definiują nas nasze nawyki, to co z tymi, którzy nie ścielą łóżek? Czy są to ludzie opuszczeni, skazani na życie w nieładzie i nieprzespane noce? Zdecydowanie nie! Po pierwsze, nie jesteś sam. Ekspert ds. szczęścia Gretchen Rubin (która właśnie napisała książkę na ten temat) odkryła, że kładzenie się spać jest najczęstszym nawykiem, który ludzie chcieliby włączyć do swojej codziennej rutyny. Podobnie jak admirał McRaven, Gretchen wierzy, że prosta czynność ścielenia łóżka może prowadzić do większych pozytywnych zmian.

Na co czekasz?

Jeśli chodzi o samą czynność, jest ona dość prosta: zdejmij wszystko oprócz prześcieradła, a następnie wygładź je i zwiń, jeśli to konieczne. Następnie, jeśli używasz górnego prześcieradła, zrób szpitalne rogi na dole łóżka - to, czy złożysz górne prześcieradło w górę, czy w dół, zależy od osobistych preferencji. Odwróć poszewkę na kołdrę na drugą stronę - to najłatwiejszy sposób na założenie jej na kołdrę - następnie zabezpiecz poszewkę na kołdrę za pomocą wiązań na wszystkich czterech rogach poszewki na kołdrę Wykończ poduszkami i poszewkami - i bum! Gotowe. Napisanie tego akapitu zajęło nam więcej czasu niż ścielenie łóżka.

Produkty do swojej sypialni znajdziesz w sklepie internetowym Savashome.

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.