Darmowa dostawa od 500 zł

Jaka jest różnica między prześcieradłem gumowym a prześcieradłem bez gumy?

2023 10 26

Jeśli jesteś przyzwyczajony do kupowania prześcieradeł w kompletnych opakowaniach lub zestawach, zazwyczaj będziesz mieć prześcieradło bez gumy lub prześcieradło z gumą. Jeśli jednak wolisz kupować na zamówienie, możesz mieć pytania takie jak:

Jaka jest różnica między prześcieradłem gumowym a bezgumowym?

Jaki jest cel arkusza bez gumy?

Czy naprawdę potrzebujesz prześcieradła gumowego lub bezgumowego?

Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie którekolwiek z tych pytań, trafiłeś we właściwe miejsce. Wyjaśnimy wszystkie szczegóły i różnice między prześcieradłami z gumką i bez gumki, abyś mógł wybrać idealną pościel do każdej sypialni i każdego śpiącego w domu.

Do czego służy prześcieradło gumowe?

Prześcieradło z gumką to prześcieradło, które przykrywa materac i pokrowiec na materac. Dopasowane prześcieradła mają wystarczającą ilość materiału, aby przykryć górę i boki materaca. Gumka wokół krawędzi dopasowanego prześcieradła pomaga stworzyć kieszeń, dzięki czemu prześcieradło pozostaje na swoim miejscu podczas snu.

 

Do czego służy prześcieradło bez gumki?

Najczęstszym zastosowaniem prześcieradła z gumką jest nakładanie go na prześcieradło dopasowane. Celem prześcieradła z gumką jest dodanie dodatkowej warstwy między tobą a kołdrą lub poszewką na poduszkę, aby górna warstwa kołdry była dłużej czysta. Zazwyczaj prześcieradła bez gumki są nieco większe niż materac, dzięki czemu jesteś całkowicie przykryty, gdy leżysz w łóżku. Kiedy ścielisz łóżko na cały dzień, możesz schować prześcieradło pod materac, aby wyglądało schludnie.

Skąd wiesz, które prześcieradło jest dla Ciebie najlepsze?

Ponieważ większość zestawów prześcieradeł zawiera zarówno prześcieradła dopasowane, jak i prześcieradła bez gumki, często używa się obu stylów jednocześnie. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o prześcieradła z gumką i bez gumki.

Zalety i wady prześcieradeł gumowych

Zalety

  • Prześcieradła gumowe lepiej się trzymają. Jeśli chcesz pościelić łóżko i wiesz, że prześcieradło pozostanie na swoim miejscu, dobrym pomysłem jest wybór dopasowanego prześcieradła. 
  • Dopasowane prześcieradła lepiej chronią materac, zatrzymując kurz, brud i sierść zwierząt.

Wady

  • Dopasowane prześcieradła czasami plączą się w suszarce, co może prowadzić do kilku cykli suszenia.

Zalety i wady arkuszy bezgumowych

Zalety

  • Płaskie prześcieradła służą jako warstwa między ciałem a kołdrą lub kocem, dzięki czemu wierzchnie warstwy dłużej pozostają czyste.
  • W gorące noce prześcieradło z gumką stanowi lekką warstwę wierzchnią, która zapewnia uczucie okrycia, a jednocześnie chłodzi.
  • Prześcieradła bez gumy są łatwe do prania i suszenia.

Wady

  • Prześcieradła bez gumy nie pozostają na miejscu, gdy są używane jako główne pokrycie materaca.

Pielęgnacja pościeli

Utrzymanie łóżka w czystości i komforcie wymaga rutynowej konserwacji. Raz w tygodniu zdejmuj pościel z łóżka i pierz ją zgodnie z instrukcjami producenta. Prześcieradła bawełniane, lniane, satynowe i perkalowe są łatwe do prania i suszenia i mogą służyć przez wiele lat.Wysokiej jakości prześcieradła z gumką i bez gumki można znaleźć na naszej stronie Savashome

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.