Darmowa dostawa od 500 zł

Najlepszy wypełniacz do poduszek

2022 10 10

Każdy chyba zgodzi się, że poduszki mają jeden z największych wpływów na jakość snu. Jednak w dzisiejszych czasach wybór poduszki jest trudny. Producenci oferują szeroką gamę produktów, ale niewielu kupujących zna prawdziwą różnicę między zastosowanymi wypełnieniami. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc. Omówimy, którą poduszkę wybrać i różnice między materiałami, z których są wykonane.


Poduszka wiskoelastyczna
Być może widziałeś nowoczesne faliste poduszki - są one wiskoelastyczne. Poduszki te są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, ale to, co je wyróżnia, to wypełnienie zaprojektowane tak, aby wspierać głowę i szyję. Poduszki wiskoelastyczne mogą być twarde lub miękkie, w zależności od tego, czy ich powierzchnia jest gładka czy wyprofilowana. 

Poduszki wiskoelastyczne mają małe kanały powietrzne w wypełnieniu, co poprawia cyrkulację powietrza podczas snu. Nie każdy lubi te poduszki, ale fani przyznają, że nie chcieliby innej poduszki. Są wygodne i odpowiednie dla osób z szerokim zakresem dolegliwości, takich jak osteochondroza, zapalenie korzonków nerwowych, ból pleców i szyi.

Należy pamiętać, że poduszki wiskoelastyczne są dostępne w wersji z litego lub wyściełanego materiału. Pomimo tej różnicy, zdolność poduszki do dostosowania się do pozycji szyi, głowy i ramion pozostaje niezmieniona. Jedyną różnicą jest możliwość zmiany ilości wypełnienia, a tym samym wysokości poduszki.

 

Poduszka bawełniana
Poduszki te charakteryzują się doskonałą oddychalnością, dzięki czemu latem nie będzie ci za gorąco, a zimą nie będzie ci za zimno, zapewniając komfort przez cały rok. Jest również bardzo higieniczna i odporna na bakterie. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość. W przeciwnym razie poduszka może szybko stać się krucha. Produkty od sprawdzonych producentów mogą jednak służyć przez wiele lat.

 

Poduszka z pierza
Poduszki z pierza były kiedyś bardzo popularne, ale obecnie istnieją doskonałe alternatywy. Poduszki te są zamieszkiwane przez roztocza i powodują alergie. Dlatego wypełnienia roślinne i syntetyczne są uważane za lepsze. W naszym sklepie nie mamy poduszek puchowych, ale jeśli lubisz poduszki puchowe, zdecydowanie powinieneś wiedzieć o tym produkcie.


Po pierwsze, poduszki z pierza są wykonane z gęsiego lub kaczego puchu. Są miękkie i puszyste, ale jeśli do wypełnienia doda się pierze, staje się ono twarde. Proporcje są różne i od tego zależy twardość poduszki. Takie poduszki są bardzo wygodne, ale mogą powodować alergie i wymagają szczególnej ostrożności, aby uniknąć roztoczy. Nie należy też wybierać tanich opcji. Słaba tkanina zewnętrzna zrzuci puch i poczujesz ostre końcówki piór.

 

Bambusowa poduszka
Puszysta poduszka bambusowa jest niezwykle wygodna w użyciu. Włókno to ogranicza pocenie się, dzięki czemu podczas snu pozostaniesz świeży, wygodny i suchy. Naturalne, roślinne włókno bambusowe jest również antybakteryjne i wolne od bakterii, pleśni i grzybów. Ta cecha sprawia, że poduszki bambusowe są szczególnie odpowiednie dla alergików. Należy również pamiętać, że poduszki bambusowe dobrze wchłaniają wilgoć i szybko ją odparowują. Jest to szczególnie cenne dla osób, które dobrze śpią, są alergikami lub cierpią z powodu zmian temperatury podczas snu.

 

Poduszka poliestrowa
Mając wątpliwości co do wyboru poduszki, niektórzy zwracają się w stronę poliestru. Jest to jednak zupełnie niepotrzebne! Jest to nowoczesna tkanina syntetyczna o doskonałych właściwościach spania. Poduszki te są łatwe w pielęgnacji, a kulki z włókna poliestrowego są elastyczne, puszyste i trwałe. Prawdą jest, że poduszki te mogą z czasem twardnieć, ale jest to zwykle spowodowane niewłaściwą pielęgnacją.

Kolejnym mocnym argumentem przemawiającym za poduszkami z wypełnieniem poliestrowym jest ich doskonały stosunek jakości do ceny. Co więcej, nowoczesny poliester pod względem właściwości konkuruje nawet z naturalną bawełną, ale jest znacznie bardziej elastyczny i puszysty, dzięki czemu jest trwalszy i łatwiejszy do prania.

Poduszka z mikrofibry
Wiele osób wybiera poduszki z wypełnieniem z mikrofibry, ponieważ są one bardzo miękkie i puszyste oraz mają właściwości antyalergiczne. Roztocza nie mogą w nich żyć. W rzeczywistości poduszki z mikrofibry są czasami nazywane poduszkami puchowymi, ponieważ w dotyku przypominają puch.

Poduszki z mikrofibry są jednak niskie i miękkie. Jeśli wolisz twardszą, wyższą poduszkę, poszukaj poduszek z wypełnieniem z kulek mikrofibry. Te poduszki są dość miękkie, ale poduszki z mikrofibry są zwykle wyższe, ponieważ większe cząsteczki wypełnienia nadają im twardości.


Jak wybrać poduszkę? 
Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na poduszki, aby zapewnić sobie spokojny i komfortowy sen. Przyjrzyjmy się cechom poduszek. Wiele informacji można znaleźć na naszej stronie. Następnie ocenimy Twoje potrzeby: preferowaną wysokość poduszki, zwykłą pozycję do spania itp. To znacznie ułatwi wybór i pomoże znaleźć odpowiednią poduszkę za pierwszym razem.

Zalecamy wymianę poduszki co 12-24 miesiące. Zapewnia to komfort i czystość. W ciągu dwóch lat wiele włókien zużywa się i traci swoje pierwotne właściwości. Jest to całkowicie naturalny proces. Jednak znacznie gorsze jest to, że poduszki rozmnażają zarazki, gromadzą kurz i inne zabrudzenia, zwłaszcza jeśli nie są odpowiednio prane, i ostatecznie wpływają na jakość snu, powodując objawy alergii, powodując, że poduszka brzydko pachnie itp.

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.