Zasłony do domu - jak wybrać?

Choć może się wydawać, że to tylko mały szczegół, zasłony mogą być charakterystycznym akcentem we wnętrzu Twojego domu. Zarówno zasłony dzienne, jak i nocne nie tylko chronią przed gorącymi promieniami słońca, ale także dodają przytulności Twojemu domu i ogólnemu wystrojowi wnętrza, dlatego wybór odpowiednich zasłon jest tak ważny. Oto najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zasłon.

Właściwy rozmiar

Przy wyborze zasłon, zarówno dziennych, jak i nocnych, ważne jest, aby zwrócić uwagę na wymiary. Prawdopodobnie nie chcesz, aby tkanina leżała na ziemi lub nie zakrywała całkowicie okna. Więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest zmierzenie okna, które chcesz pokryć. Zasłony zaciemniające dostępne w sklepie internetowym SAVASHOME są ozdobione kółkami, które służą do zawieszenia zasłony na karniszu. Dlatego, aby ustalić wymiary potrzebnej zasłony, najlepiej jest wybrać punkt wyjścia kilka centymetrów nad wiszącym karniszem.

Rodzaje zasłon

Zasłony są podzielone na trzy rodzaje: zasłony dzienne, zasłony nocne i zasłony pośrednie. 
W kuchni lub salonie,prawdopodobnie chcesz poczuć lekkosc, dlatego postaw na  jasne zasłony, które zakrywają okno ale nie blokują całkowicie światła przyhcodzącego z zewnątrz. W sypialni lub pokoju dziecięcym, oczywistym jest, że chcesz prywatności, a zasłony nocne blackout dostępne w sklepie internetowym SAVASHOME są idealne do tego celu. Nie tylko ochronią Cię przed gorącymi promieniami porannego słońca, ale również ukryją Cię przed ciekawskimi spojrzeniami, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się spokojnym snem w ciszy i spokoju.

Właściwa tkanina

Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na tkaninę. Zasłony są wykonywane przy użyciu różnych tkanin o różnych właściwościach. Więc aby Twoja decyzja była trochę łatwiejsza, oto główne tkaniny używane do robienia zasłon:

Poliester.

Poliester jest jedną z najczęściej stosowanych tkanin w zasłonach. Mimo, że poliester jest tkaniną syntetyczną, posiada doskonałe właściwości i doskonałą jakość. Zasłony z tkaniny poliestrowej są wodoodporne i odporne na zużycie, więc kolory pozostaną intensywne przez długi czas. Tkamina ta jest miękka i przyjemna, dość gęsta i nie gniecie się, więc możesz być pewna, że będziesz mogła używać swoich zasłon przez lata bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na ich konserwację.

Bawełna.

Zasłony z naturalnych, bawełnianych tkanin charakteryzują się lekkością. Jest to miękka i oddychająca tkanina, która najlepiej nadaje się dla tych, którzy szukają zasłony na dzień. Bwełniana tkanina jest podatna na zgniecenia, więc ten typ zasłonjest bardziej wymagający niż te z poliestru.

Jedwab

Jeśli chcesz dodać odrobinę luksusu i elegancji do swojego domu, jedwabne zasłony są doskonałym wyborem. Tego typu zasłona stworzy nie tylko wyszukane ale i przytulne wnętrze domu. Ponieważ tkaniny jedwabne są ciężkie, najlepiej łączyć je z innymi zasłonami, np. bawełnianymi. Tkaniny z jedwabiu naturalnego są dość delikatne, szybko blakną i strzępią się.

Paleta kolorów we wnętrzach

Teraz, gdy prawdopodobnie wiesz jaki chcesz rozmiar, typ i tkaninę dla swoich wymaroznych zasłon, czas na dobór kolorów. Zasłony, nawet jeśli stanowią niewielką część wnętrza domu, powinny być dopasowane do dominujących w nim tonacji kolorystycznych. Po tym wszystkim, nie chciałbyś powiesić zielonych lub czarnych zasłon w jasnym, żółtym pokoju. Nowoczesne wnętrza są bardziej minimalistyczne, dlatego do szarych ścian często dobierane są zasłony i inne dodatki w tym samym odcieniu. W pokoju z jasnymi kolorami, na pewno będziesz chciał wybrać zasłony w jasnych kolorach. W sklepie internetowym SAVASHOME znajdziesz zasłony w kolorze jasnoszarym, ciemniejszym szarym lub kremowym/beżowym, które idealnie wpasują się w każde wnętrze domu. Dla osób poszukujących wyrazistego, wyrafinowanego tonu świetnym wyborem są zasłony Navy blue w odcieniu royal blue.

  

Pełna elegancji i spokoju zasłona, która oczaruje Cię swoim przyjemnym dotykiem. Zobacz wszystkie zasłony oferowane przez SAVASHOME tutaj - https://www.savashome.pl/uzuolaidos763