Darmowa dostawa od 500 zł

Ból pleców w nocy: czy pościel pomoże?

2022 10 10

Ból pleców w nocy: czy pościel pomoże? 

Dobry sen jest niezbędny dla funkcji organizmu i zdolności poznawczych, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo pościel wpływa na sen w stanie spoczynku. Termoregulacja, postawa i relaksacja Twojego ciała podczas snu zależą od pościeli.

 

Niedobór snu może mieć nieprzyjemne konsekwencje dla organizmu, jedną z najczęstszych są bóle pleców. Piękne łóżko pełni ważną funkcję estetyczną, ale niekoniecznie zapewnia komfort. Jeśli więc mięśnie pleców bolą cię po przebudzeniu rano, to poważny znak, by zmienić swoje nawyki związane ze snem. Aby pomóc Ci obudzić się wypoczętym i odmłodzonym każdego ranka, przyjrzyjmy się podstawowym warunkom snu, które może zapewnić tylko wysokiej jakości pościel.

 

Postawa podczas snu

Nie jest tajemnicą, że zły materac jest często wymieniany jako główna przyczyna bólu pleców.Odpowiednie podparcie ciała ma duży wpływ na jakość Twojego odpoczynku, ale równie ważny jest wybór pościeli i poduszek. Aby Twoje ciało mogło się w pełni zrelaksować, plecy muszą być na tym samym poziomie co głowa i szyja, dlatego poduszka musi być dostosowana do krzywizny kręgosłupa. Z tego powodu przy wyborze pościeli należy zwrócić uwagę na pozycję, w jakiej śpimy. 

Jeśli lubisz spać na brzuchu, najlepiej wybierz niską, płaską poduszkę, która utrzyma kręgosłup w stabilnej pozycji. Często stosowane są twarde poduszki. 

Jeśli lubisz spać na boku, ważne jest, aby utrzymać poziom ciała, dlatego zalecana jest wysoka poduszka i gruba pościel. 

Sama powierzchnia łóżka również może wpływać na postawę podczas snu. Prześcieradła o niewłaściwym rozmiarze lub materiale często zsuwają się z materaca, drażniąc, a nawet budząc śpiącego. Płyty gumowe są świetnym rozwiązaniem tego problemu. Podpiera materac ze wszystkich stron i stanowi stabilną podstawę dla dobrego snu.

 

Utrzymanie temperatury ciała

Jednym z najważniejszych czynników dobrego snu jest chłodna i stabilna temperatura ciała. Utrudnia to zasypianie, zwłaszcza w gorące letnie noce. Dotyczy to nie tylko poziomu ciepła w pomieszczeniu, ale także użytej pościeli. Wybór syntetycznej pościeli może prowadzić do obfitego pocenia się, poruszania się w celu znalezienia najwygodniejszej pozycji i częstych przebudzeń, ponieważ nieprzepuszczalna tkanina uniemożliwia odparowanie ciepła ciała. Brak snu uniemożliwia mięśniom rozluźnienie się, przez co ból pleców staje się nieuniknionym towarzyszem poranka. 

 

Zalecana jest pościel z włókien naturalnych: pościel lniana lub bawełniana zapewni stabilną cyrkulację powietrza i utrzyma ciało w chłodzie w nocy. Satynowa pościel i satynowe prześcieradła mogą również wzbogacić Twój sen, pozwalając skórze oddychać i nadając Twojemu łóżku miękki luksusowy charakter. 

 

 

Właściwa atmosfera dla snu

Czy wydaje Ci się, że śpisz w odpowiednich warunkach, ale mimo to budzisz się z poczuciem stresu? Pamiętaj, że komfort fizyczny jest ważny dla dobrego snu, nie tylko podczas snu, ale także podczas przygotowania do odpoczynku. Ale nie bez powodu sugeruje się unikanie urządzeń w sypialni - ważne jest, aby mózg kojarzył tę przestrzeń z odpoczynkiem, a nie z aktywnością. Zaleca się wzmocnienie tego skojarzenia poprzez nadanie sypialni poczucia spokoju i przytulności, co często wynika z wyboru wystroju i pościeli. 

Jednym z najprostszych sposobów na nadanie pomieszczeniu przyjemnej atmosfery jest zastosowanie różnorodnych narzut, poduszek i pokrowców. Nie tylko mogą zapewnić Ci ciepło w chłodne zimowe wieczory, ale również mogą ozdobić Twój pokój. Miękkie, kojące kolory są również zalecane do sypialni, więc biała pościel jest klasycznym wyborem wnętrz, z którym nigdy nie można się pomylić. Wygodne i przytulne miejsce do spania przygotuje psychicznie organizm do odpoczynku i pomoże uniknąć napięcia związanego z porannymi bólami. 

Jeśli chcesz się wygodnie wyspać, dobrze wypocząć i zacząć poranek pełen energii, poświęć trochę uwagi swojej pościeli. Ból pleców o poranku jest jak ostrzeżenie, że coś trzeba zmienić - może poduszka jest zużyta, a może nowa pościel nie jest odpowiednia. Skorzystaj z naszych rekomendacji dotyczących wysokiej jakości pościeli i poszewek, aby odkryć korzyści płynące z dobrego nocnego wypoczynku.

 

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.