Darmowa dostawa od 500 zł

Czy kolor wpływa na zakup towarów?

2022 02 03

Kolory i ich wybór są bardzo ważnym akcentem w życiu każdego człowieka. Należy zauważyć, że jeśli zapytasz osobę, jaki jest jej ulubiony kolor, usłyszysz różne odpowiedzi. Oczywiście należy pamiętać, że posiadanie ulubionego koloru nie oznacza, że dominuje on w naszym otoczeniu. Powiedzmy, że naprawdę lubisz czerwony i nazywasz go swoim ulubionym. Nie oznacza to jednak, że wszystko w Twoim domu będzie w tym kolorze. Z pewnością tak nie jest. Bardzo często kolor, który lubisz, jest wybierany w celu stworzenia charakterystycznych akcentów. Jeśli Twój dom ma klasyczne wnętrze, a Twój ulubiony kolor jest bardzo jasny i bogaty, prawdopodobnie nie będziesz mieć wielu detali odzwierciedlających ten kolor lub będą one przypisane do określonych kategorii mebli i akcentów. Wybory te powinny pasować do siebie, tworząc spójną, ogólną całość. 

Oczywiście doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy kolor coś oznacza. Powiedzmy na przykład, że czerwień, o której wspomnieliśmy powyżej, bardzo często kojarzy się z miłością, pasją, energią i ekscytacją. Z drugiej strony, kolor taki jak fioletowy symbolizuje duchowość, królewskość, szlachetność i podobne opisy. Tak więc, wybierając określone akcenty we wnętrzu, należy wziąć pod uwagę możliwe znaczenia. Oczywiście uczucie do jednego lub drugiego koloru może nie zawsze być takie samo, ale zazwyczaj i tak są one mniej lub bardziej dominujące. 

Nie ma wątpliwości, że kolory są bardzo ważne, jeśli chodzi o wybór tego czy innego produktu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że są one nie tylko bardzo ważnym elementem tworzenia stylu w przestrzeni, ale także odzwierciedlają pewne cechy, odczucia, nastroje, emocje i tak dalej.

I nie zawsze muszą to być jasne i nasycone kolory. Być może w tej przestrzeni wolałbyś pastelowe kombinacje, takie jak "Szary łupek", "Różane paski" lub "Popielaty róż", między innymi.

Oczywiście kolor jest ważny nie tylko w przypadku sypialni. Możemy również wspomnieć o wielu innych tekstyliach, które są wykorzystywane w aranżacji wnętrz kuchni, łazienki, salonu lub innych pomieszczeń. SAVASHOME oferuje możliwość przejrzenia naszej oferty nie tylko pościeli, ale także akcesoriów łazienkowych, dekoracji wnętrz i tkanin. 

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.