Darmowa dostawa od 500 zł

Zalety wełny Merino

2022 02 03

Zalety wełny Merino


Zapewne wiele razy słyszeliście o tym, czym jest wełna merynosów i jakie ma właściwości. Bardzo często mówi się, że wyróżnia się ona miękkością i gładkością. Każdy, kto nosił lub w inny sposób korzystał z tekstyliów wykonanych z tego materiału, może to potwierdzić. Merino jest materiałem naturalnym.  Pozyskuje się go z wełny specjalnego gatunku owiec.  Jest bardzo delikatna i elastyczna. Z tego powodu nadaje się do produkcji szerokiej gamy tekstyliów, które mogą pełnić różnorodne funkcje. Warto zaznaczyć, że bardzo często wyroby wełniane mogą powodować nieprzyjemne odczucia dla naszej skóry, takie jak swędzenie, podrażnienie, zaczerwienienie oraz czynniki termoregulacyjne.  Jednak jeśli chodzi o wełnę merynosów, jest zupełnie odwrotnie. Ten przyjemny w dotyku i noszeniu materiał nie tylko sprawia, że ciało jest przytulne, ale także łatwo dostosowuje się do temperatury, nie zatrzymując wilgoci w tkaninie. Ponadto, kolejną unikalną cechą wełny merynosów jest to, że nie pochłania ona nieprzyjemnych zapachów z otoczenia. Tak więc, bez względu na to, co robisz i gdzie się wybierasz, możesz bez obaw używać tekstyliów z wełny merynosów.

 

 

Jeśli chodzi o wyroby wełniane, bardzo często wydaje nam się, że będą one ciężkie i powodować będą dyskomfort w poruszaniu się. Nie jest tak, w przypadku wełny merynosów.  Jest lekka jak puch, delikatnie przylega do ciała i nie ogranicza swobody ruchów. Nie można również pominąć trwałości tej tkaniny. Przy odpowiedniej pielęgnacji będzie Ci służyć przez lata. Po raz kolejny warto przypomnieć, że tkanina ta jest naturalna, więc może się nią cieszyć każdy, bez wyjątku. Dotyczy to szczególnie osób, których organizm jest podatny na wszelkiego rodzaju alergie, a skóra jest podrażniona i wrażliwa nawet na najmniejszy dotyk.  Nadaje się szczególnie dla dzieci już od pierwszych dni życia.

 

 

Również w tym zakresie SAVASHOME ma coś do zaoferowania. Kiedy pragniesz przytulności i ciepła, z pewnością przyda Ci się różoway koc Tartan, własie z weny merynosów.

 

 

Tkanina ta jest ciepła, miękka i przytulna. Przyda się nie tylko w mroźne zimowe dni, ale możesz się w nią wtulić także w chłodniejsze letnie wieczory. Na uwagę zasługuje między innymi fakt, że jest ona wykonana z najdelikatniejszej wełny merynosów o 100 % naturalnym składzie. Nie ma więc wątpliwości co do jakości.

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.