Darmowa dostawa od 500 zł

Dlaczego coraz więcej osób wybiera kaszmir?

2021 11 09

Tkanina kaszmirowa to luksusowy i wyjątkowy materiał, który coraz bardziej przyciąga uwagę ludzi. Chociaż kaszmir jest droższy niż większość innych tkanin, jego wyjątkowe właściwości i zalety skłaniają coraz więcej osób do wyboru tego ekskluzywnego materiału. W tym artykule omówimy, dlaczego kaszmir staje się popularnym wyborem i jak może wzbogacić Twoją garderobę i codzienne życie.

Kaszmir jest znany jako charakterystyczna tkanina tkana z wełny kaszmirowej. Pytanie brzmi, w jaki sposób pozyskiwana jest ta wełna? Powiemy Ci więcej na ten temat. Wełna pochodzi od kóz kaszmirskich, które żyją w Iraku, Indiach, Afganistanie, Chinach, Tybecie, Iranie i Mongolii. Włosy wełny mają cylindryczny kształt i charakteryzują się jedwabistym połyskiem i miękkością. Kaszmir jest bardzo lekki, nie wspominając o jego właściwościach rozgrzewających. Kaszmir jest postrzegany jako surowiec do produkcji luksusowych tkanin - miękki podszerstek kozy kaszmirskiej, który nie jest strzyżony jak owczy, ale starannie czesany. Całkowita uzyskana ilość jest bardzo mała: z kozy można wyczesać 150-200 gramów cienkiej sierści, podczas gdy koza daje tylko 100 gramów odpowiedniego surowca do produktów. Uważa się, że najwyższej jakości kaszmir pochodzi od kóz żyjących w centralnych regionach Mongolii. Produkowane tkaniny są bardzo miękkie i mają charakterystyczny połysk, ale w przeciwieństwie do innych rodzajów włókien wełnianych, nie są grube i nie powodują nieprzyjemnych wrażeń skórnych.

Kaszmirskie produkty występują w trzech rodzajach: pulower, tkanina i szal. Sweter jest wykonany z dzianiny, a tkanina i szal są tkane. Nie jest trudno zrozumieć różnicę: dzianina lub dzianina składa się z blokujących się ściegów, ale tkanina, z drugiej strony, składa się z prostopadle przeplatanych podłużnych i poprzecznych nici. Zarówno dzianiny, jak i tkaniny powstają z przędzy. Te ostatnie powstają poprzez skręcanie ze sobą włókien, w tym przypadku włosów z włókna kaszmirowego, aż do uzyskania przędzy o wymaganej strukturze. Jest to jeden z najważniejszych kroków w kierunku produktu końcowego. Tkaniny o wyższej wartości są wykonane z dłuższych przędz, a nieco tańsze z krótszych. Jednak w tym przypadku właściwości samej tkaniny nie ulegają zmianie.

1. Luksusowy i miękki komfort: jedną z głównych zalet kaszmiru jest jego luksusowy i miękki komfort. Kaszmir jest znany jako jedna z najbardziej miękkich i ciepłych tkanin. Doskonale otula ciało, zapewniając przyjemne i ciepłe uczucie nawet w najzimniejszych porach roku. Różnicę można poczuć już od pierwszego kontaktu z tą tkaniną - jej noszenie to prawdziwa przyjemność.

2. Wysoka jakość i trwałość: kaszmir to wysokiej jakości tkanina znana ze swojej trwałości. Przy odpowiedniej pielęgnacji odzież z kaszmiru może przetrwać długi czas i zachować swoje pierwotne piękno. Tkanina kaszmirowa jest odporna na zmarszczki i zużycie, dzięki czemu jest inwestycją w długotrwałą, wysokiej jakości odzież.

3. Relaks i regulacja temperatury: Tkanina kaszmirowa ma naturalne właściwości regulujące temperaturę ciała. Oznacza to, że odzież z kaszmiru zapewnia komfort zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze dni. Zatrzymują ciepło, ale jednocześnie umożliwiają cyrkulację powietrza, aby uniknąć nadmiernego pocenia się i dyskomfortu.

4. Styl i ekskluzywność: Kaszmir jest znany ze swojego eleganckiego i ekskluzywnego stylu. Odzież z kaszmiru charakteryzuje się wyjątkową miękkością, codziennym luksusem i wykwintnym wzornictwem. Odzież kaszmirową można znaleźć w różnych stylach i kolorach, aby dopasować ją do własnego gustu i wyróżnić się z tłumu.

5. Naturalność i zrównoważony rozwój: Wiele osób wybiera kaszmir ze względu na jego naturalność i zrównoważony rozwój. Tkanina kaszmirowa jest wykonana z wełny pochodzącej od zwierząt. Jest naturalna, odnawialna i przyjazna dla środowiska. Ponadto wielu producentów jest zaangażowanych w zrównoważony rozwój, dobrostan zwierząt i ochronę środowiska.

Podsumowanie: Kaszmir to tkanina, która oferuje luksus, ciepło, komfort i styl. Coraz więcej osób wybiera kaszmir ze względu na jego wyjątkowe zalety i naturalność. Inwestując w odzież z kaszmiru, zyskujesz wysokiej jakości i trwałą odzież, która wzbogaci Twoją garderobę i zapewni Ci wyjątkowe uczucie, gdy ją nosisz.

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.