Prześcierało: jak wybrać właściwe? 

Prawdopodobnie w Twojej szafie znajdziesz więcej kompletów pościeli niż prześcieradeł. 

Oczywiście, wiele prześcieradeł może być dopasowanych do różnych wzorów i odcieni pościeli, szczególnie jeśli są one monochromatyczne, ale prześcieradła mają tak samo duży wpływ na odczucia i jakość Twojego snu jak pościel. Zapewne nie raz zdarzyło Ci się wstać i zauważyć, że  prześcieradło jest zepchnięte na jedną stronę łóżka. 
Również niskiej jakości tkanina może podrażniać skórę, prowadząc do słabego i niespokojnego snu, dlatego tak ważne jest, aby dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednie prześcieradła.

Najłatwiejszym sposobem na wybór odpowiedniego prześcieradła jest zakupienie go razem z kompletnym zestawem pościeli. Kiedy znasz już właściwe wymiary, o wiele łatwiej jest wybrać prześcieradło w odpowiednim rozmiarze. Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar potrzebujesz, proponujemy zmierzyć swój materac lub sprawdzić wymiary prześcieradeł, które już posiadasz. SAVAS home oferuje prześcieradła z gumką, więc jeśli wybierzesz zbyt duże prześcieradło, Twoje łóżko będzie wyglądało nieestetycznie, a zbyt małe nie obejmie całego materaca. Znajomość wymiarów pozwoli Ci mieć pewność, że zamawiasz odpowiedniej jakości prześcieradło, które będzie idealnie pasować do Twojego wnętrza i nie będzie się marszczyć ani gnieść.

Najczęściej spotykane wymiary kompletu pościeli to 140x200 cm; 160x200 cm; 160x220 cm; 160x220 cm; 180x200 cm; 200x200 cm; 200x220 cm;

Inną ważną rzeczą do rozważenia przy wyborze pościeli jest rodzaj tkaniny. W SAVAS home oferujemy najwyższej jakości, trwałe tkaniny, które nie tylko idealnie wkomponują się we wnętrze Twojej sypialni, ale także zapewnią Ci najprzyjemniejszy sen. Na naszej stronie znajdziecie Państwo dwa rodzaje pościeli - bawełnianą i satynową.

Jedną z głównych cech bawełny jest doskonała przepuszczalność powietrza. Więc zarówno prześcieradło, jak i komplet pościeli ochronią Cię przed przegrzaniem w gorące noce lub zapewnią ciepło w chłodniejsze wieczory. Tkaniny bawełniane są również niezwykle mocne i trwałe, więc nie zawiedziesz się kupując nasze bawełniane prześcieradła z gumką.

SAVAS home oferuje szeroki wybór prześcieradeł z gumką, dzięki czemu każdy znajdzie coś w swoim ulubionym odcieniu, które będzie idealnie pasować do jego kompletu pościeli i wnętrza sypialni.

Dla tych, którzy szukają neutralnych odcieni, oferujemy prześcieradła: Jersey White, Yellow lub Grey.

Dla bardziej kolorowej sypialni, wybierz z jaśniejszych odcieni takich jak : Jersey Blue w bogatym niebieskim odcieniu lub Jersey Imperial w czerwonym odcieniu.

SAVAS home posiada również duży wybór satynowych arkuszy gumowych. Satyna wykonana jest z całkowicie naturalnego i niealergizującego materiału. Wyróżnia się trwałością i połyskiem, który przypomina jedwabne tkaniny. Satynowe prześcieradła z gumką będą doskonale komponować się z kompletami pościeli z tego samego materiału, tworząc luksusowy i wyrafinowany wystrój całej sypialni.

Dla tych, którzy szukają jaśniejszych odcieni, idealne jest satynowe prześcieradło Citron z gumką. Aby nadać sypialni nieco ciemniejszy odcień, polecamy satynowe prześcieradło Ash Rose z gumką.

 
Wszystkie prześcieradła SAVAS posiadają elastyczny podkład, więc nie musisz się martwić, że obudzisz się z nieuporządkowanym prześcieradłem. Prześcieradła gumowe są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć beztroski i jakościowy sen. Przez prześcieradła bez gumy po prostu przykrywasz swój materac i budzisz się każdego ranka z pomarszczonym i wypchniętym prześcieradłem, które trzeba uporządkować. Dlaczego więc nie wybrać prześcieradła z gumką?

Asortyment domów SAVAS można zobaczyć tutaj: