Pytanie brzmi, co to jest perkal? Możemy pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie. Jest to tkanina o splocie płóciennym, która wykonana jest z lekkich i jednolitych włókien bawełnianych. Materiał ten jest bardzo miękki, ale i trochę szorstki, więc może nie być przyjemny dla wszystkich. Jest to jednak tylko jeden mały minus, który w żaden sposób nie może przyćmić jego licznych zalet. Przede wszystkim warto wspomnieć, że pościel perkalowa jest doskonałym wyborem dla osób, które mają tendencję do pocenia się podczas snu. Sprawia, że czujesz się komfortowo nawet w tak nieprzyjemnych sytuacjach - tworzy on chłodniejsze środowisko do spania. Warto zwrócić uwagę między innymi na to, że w letnie wieczory, podczas upałów, ta pościel może być świetną ucieczką dla nas wszystkich. Tak trudno jest spać, gdy pościel tylko podnosi ogólną temperaturę ciała w takich momentach. W takim przypadku albo rezygnuje się z niego całkowicie, albo szuka się rozwiązań, które pozwolą Ci poczuć się swobodnie. Materiał perkalowy jest niezwykle lekki i oddychający. Zauważono, że nie powoduje niepożądanych reakcji alergicznych skóry, wysypki, obrzęku, swędzenia, zaczerwienienia i wielu innych nieprzyjemnych doznań. Nie do przecenienia jest m.in. wszechstronność tego materiału. Jak już wspomnieliśmy, jest to doskonały wybór na sezon letni, ale nie należy zapominać, że doskonale dostosowuje się do temperatury ciała i nadaje się do użytku nawet w zimie. Lekka tkanina sprawia, że środowisko snu jest przyjemne i można się nim cieszyć komfortowo i bezpiecznie.

 

Na naszej stronie SAVASHOME znajdą Państwo szeroki wybór takich właśnie pościeli. Należy pamiętać, że każdy komplet i jego wymiary muszą być odpowiednio dobrane. Zazwyczaj zestawy pościeli sprzedawane są w wielu rozmiarach: https://www.savashome.pl/zestawy-poscieli/perkal

 

Jeśli chodzi o pielęgnację pościeli, należy wspomnieć, że należy ją prać w temperaturze 30 lub 40 stopni. Zaleca się unikanie detergentów, które mogą uszkodzić włókna tkaniny, więc staraj się nie używać wybielaczy lub innych "agresywnych" środków chemicznych.

 

Jak wybrać pościel?

 

Jak już wcześniej wspomniano, należy pamiętać, że każdy komplet pościeli musi być dobrany zgodnie z jego wymiarami. To jest najważniejszy aspekt. Jednak równie ważny jest dobór kolorów i wzorów. Wygląd zewnętrzny nadaje pościeli atrakcyjny i charakterystyczny urok. Komplety pościeli takie jak Deep sea i Shale grey to doskonały wybór dla każdego.