Komplety pościeli składają się z prześcieradła, poszwy na kołdrę i poszewek na poduszki. Te ostatnie są często sprzedawane jako oddzielny element. Dlaczego tak jest? Powód jest bardzo prosty. Poszewki na poduszki, które są częścią kompletu pościeli, mogą zużyć się wcześniej niż reszta kompletu. Daje to również możliwość zaprojektowania własnej pościeli. Przypuśćmy, że nigdzie nie możesz znaleźć kompletu pościeli, który by Ci się podobał? Nie ma problemu! Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Kup przedmioty, które Ci się podobają i połącz je, aby stworzyć wspaniałe środowisko dla komfortowego snu. Każdy wybrany przez Ciebie akcent będzie odzwierciedlał Ciebie, Twoje samopoczucie i Twoje potrzeby.

 

Wybór poszewek na poduszki w sklepie internetowym SAVASHOME jest naprawdę szeroki: https://www.savashome.pl/poszewka-na-poduszke. Poszewki na poduszki w ofercie to Marocco blue, Snakeskin, Cacao Light.

 

Wykonane są z najwyższej jakości, 100 % bawełny. Warto podkreślić między innymi, że są one produkowane w Polsce, co stanowi dodatkową zaletę produktu. Wymiary poduszek wynoszą 50x70 cm.

 

Jak należy dbać o poszewki na poduszki?

 

Jest to bardzo proste. Ważne jest, aby przed użyciem wyprać poszewki - zaleca się, między innymi, aby robić to w wodzie o temperaturze nie wyższej niż +40 stopni. Warto zaznaczyć, że do pościeli w jasnych kolorach zaleca się stosowanie detergentu przeznaczonego do tkanin kolorowych. W żadnym wypadku nie należy stosować wybielaczy ani czyścić chemicznie.

 

Inną kategorią poszewek sprzedawanych przez SAVASHOME są poszewki dekoracyjne. Mogą to być Szare Puszyste lub Zebra.

 

Na czym polega pielęgnacja poszewek dekoracyjnych?

 

Poszewki na poduszki mogą być wykonane z poliestru lub bawełny. Dlatego też ich konserwacja jest nieco inna. Warto zaznaczyć, że choć poliester jest tkaniną syntetyczną, to nie jest mniej godny uwagi pod względem składu i właściwości. Oczywiście musi być ona najwyższej jakości. Tkanina ta jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale również oddychająca. Podstawowymi zaletami są lekkość, odporność na zużycie i wodę oraz łatwość konserwacji. Bawełna z kolei jest mocna, wysokiej jakości, chłonie wilgoć i jest bardzo przewiewna. Tak więc, podsumowując, niezależnie od materiału, który wybierzesz dla swojej dekoracyjnej poszewki na poduszkę, nie będziesz rozczarowany. Pierz poszewki na poduszki co dwa tygodnie, na stronie wewnętrznej, w temperaturze nie wyższej niż +40 stopni. W ten sposób nie uszkodzisz tkaniny i będziesz mógł cieszyć się jej jakością przez lata.