Warto przyznać, że skład tkaniny jest bardzo ważny przy wyborze towarów.  Należy zauważyć, że nie tylko wygląd tkaniny jest ważny, ale jest to coś, na co należy patrzeć znacznie uważniej. Asortyment tkanin oferowanych przez SAVASHOME jest bardzo szeroki. Każdy z łatwością znajdzie to, czego tak długo szukał. W ten sposób wnętrze domu będzie nie tylko wyjątkowo reprezentacyjne, ale i komfortowe.  Poniżej wymieniamy główne cechy tkanin:


1.   Płótno (bawełna).  Tkanina ta jest jedną z najczęściej wybieranych wśród miłośników klasyki.   Należy podkreślić, że jest ona trwała , nie powoduje nieprzyjemnych odczuć skórnych i co najważniejsze nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest mocny, ale również bardzo przewiewny, dlatego często jest wybierany do produkcji pościeli, prześcieradeł i podobnych produktów.W ofercie SAVASHOME znajduje się również szereg produktów wykonanych z tej tkaniny.  Należą do nich poszewki na pościel takie jak Kaktus i inne.  Mogą to być również poszewki na poduszki.  1. Satyna.  Tkanina ta bardzo często kojarzy się z luksusem i ekskluzywnością. Warto zauważyć, że cechy zewnętrzne tkaniny są niezwykle glamour.  Miękkość i połysk są tego wyraźną oznaką.


    Nie należy jednak zapominać, że satyna to nie tylko ładny wygląd - jest również trwała, długowieczna i miękka. Nasz asortyment obejmuje również szeroką gamę produktów z tego materiału.  1. Perkal. Tkanina ta charakteryzuje się tym, że jest niezwykle przyjemna w dotyku, miękka i delikatna. Dzięki temu będzie ona szczególnie przyjemna dla Twojej skóry. Posiada również wyjątkowe właściwości chłodzące.  Z tego powodu jest szczególnie polecany do stosowania w gorące, letnie dni. W ten sposób organizm znacznie szybciej filtruje wilgoć, a Ty nie pocisz się podczas snu. Wszechstronność materiału i jego zdolność dopasowywania się do ciała są szczególnie fascynujące, dlatego SAVASHOME oferuje możliwość wypróbowania go bez czekania.


    Zestawy pościeli Deep sea i Shale grey pomogą Ci stworzyć oazę przyjemności, o jakiej zawsze marzyłeś.  1. Len.  To doskonały wybór, gdy upał i bardzo wysokie temperatury zaczynają doskwierać, uniemożliwiając zaśnięcie i dobry nocny wypoczynek. Warto zaznaczyć, że tkanina ta jest prawdziwą klasyką i ceniona jest już od czasów starożytnych. Można śmiało powiedzieć, że tkaniny lniane są przyjemne, bogate w kolory, ekologiczne, naturalne i oczywiście trwałe. Jest również wysoce oddychająca, co oznacza, że szybko odparowuje wilgoć.