Pościel dla dzieci - jak wybrać najlepszą?

Sen jest szczególnie ważny dla młodych i rosnących organizmów. Jak wielu rodziców, prawdopodobnie chcesz chronić swoje dzieci, ale chcesz również, aby miały dobre i satysfakcjonujące życie, a sen jest integralną tego częścią. Pościel może wydawać się małym  szczegółem, ale jest ona ważnym elementem dla jakości snu Twojego dziecka. Odpowiednia pościel dla dzieci powinna być ciepła, miękka, przyjemna dla skóry i oddychająca. 
Na co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając najlepszą pościel dla swojej pociechy?

Właściwy rozmiar

Wybierając pościel zarówno dla siebie, jak i dla swoich dzieci, ważne jest, aby znać właściwy rozmiar. Poszewka na kołdrę jest chyba najważniejsza. Można to zrobić mierząc istniejącą pościel lub samą kołdrę. W sklepie internetowym SAVASHOME można znaleźć komplety pościeli dziecięcej 110x140 cm, 140x200 cm lub 160x200 cm.

Rodzaj tkaniny

Aby zapewnić swoim dzieciom najlepszy sen, sklep internetowy SAVASHOME oferuje pościel dziecięcą wykonaną w 100% z bawełny lub flaneli bawełnianej. Flanela bawełniana wyróżnia się tym, że podczas tasowania tkaniny tworzy na jej powierzchni miękką okrywę, co zapewnia jeszcze bardziej przyjemny dotyk. Zarówno flanela bawełniana, jak i bawełna gładka, charakteryzują się doskonałą oddychalnością, wytrzymałością, trwałością i nienaganną jakością, a kolory tych tkanin są produkowane zgodnie z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa, aby wypoczynek Państwa dzieci był nie tylko spokojny, ale i bezpieczny. Oba rodzaje tkanin z pewnością otulą Twojego malucha ciepłem i zachwycą go przytulnością i miłym dotykiem oraz komfortowym snem.

Wybór kolorów i wzorów

W sklepie internetowym SAVASHOME można znaleźć komplety pościeli dziecięcej w różnych kolorach i wzorach, a także w wersji monochromatycznej. Niezależnie od tego, czy jest różowy, niebieski, zielonkawy czy szary, Twoje dziecko na pewno znajdzie swój kolorystyczny faworyt.

Dziewczynkom spodoba się zestaw pościeli "Shopping" lub "Kitty" z zabawnymi aplikacjami. Tym, którzy kochają różowy kolor, spodobają się komplety pościeli Pink Galaxy i Pink Clouds.Chłopcom spodoba się zabawny wzorzysty Zygzak lub zestaw pościeli ABC z literkami. Ci, którzy kochają błękity, pokochają popularny zestaw pościeli Blue Clouds.

  
Komplety pościeli Zielone gwiazdki i Zielone chmurki w kolorze elektrycznej zieleni, komplet pościeli Sowa z zabawnymi aplikacjami sów oraz komplet pościeli Myszka z wizerunkami myszek są na tyle uniwersalne, że pasują zarówno do chłopców, jak i dziewczynek.


Pielęgnacja

Zarówno pościel dziecięca z 100% bawełny, jak i z flaneli bawełnianej jest niezwykle łatwa w pielęgnacji. Zalecamy wywrócenie pościeli na lewą stronę i pranie w temperaturze 40 stopni przed użyciem. Następnie, co dwa tygodnie można prać wybraną pościel w temperaturze 60 stopni. Radzimy również nie używać wybielaczy ani innych środków chemicznych, które mogłyby uszkodzić tkaninę pościeli. Wszystkie pościele dziecięce SAVASHOME można znaleźć tutaj: https://www.savashome.pl/zestawy-poscieli/posciel-dla-dzieci