Czymże jest stół bez obrusu? W każdej jadalni powinien znaleźć się przynajmniej jeden odświętny obrus. One nie tylko sprawiają, że stół wygląda bardziej odświętnie, ale także nadają mu estetyczne wrażenie czystości i harmonii. Niezależnie od okazji, obrusy dodają przytulnego, schludnego charakteru domowym wnętrzom. Dzięki niemu stół będzie wyglądał na pełniejszy, bardziej elegancki, a nawet luksusowy.

Przy wyborze obrusu bardzo ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, do czego będziemy go używać. SAVAS home posiada obrusy na okazje, na co dzień, a nawet na łono natury. Na okazje zazwyczaj proponujemy sztywniejszy, cięższy obrus z tkaniny. Etykieta informuje, że obrusy w kolorze olśniewającej bieli, mlecznej bieli i kości słoniowej są najbardziej odpowiednie na ważne okazje. Te są zawsze silnym przyciągaczem wzroku i przyciągają ludzi do stołu, czyniąc stół punktem centralnym. Ponadto, kryształ i szkło wyglądają na tle tego koloru bardziej luksusowo i błyszcząco. Wybierz kwadratowy obrus Ivory, ozdobiony małymi, ładnymi kwadracikami, lniany biały lub lniany szary, aby dopasować go do tonacji Twojej jadalni lub otoczenia.Zwróć uwagę na wymiary obrusów: zmierz stół i wybierz obrus o wymiarach większych o co najmniej 30 cm, tak aby krawędzie obrusu znajdowały się 15 cm od krawędzi stołu i owijały się wokół niego. Mniejsza tolerancja wymiarów może sprawić wrażenie, że obrus jest zbyt mały, łatwo się ciągnie, a przy przesuwaniu może wyglądać nieschludnie. W przypadku stołu okrągłego należy połączyć obrusy okrągłe lub kwadratowe np. 140x140 cm. Do stołów prostokątnych i owalnych idealnie nadają się obrusy prostokątne np. 140x200 cm, 140x300 cm.

Myśląc o pielęgnacji obrusu, warto mieć na uwadze właściwości tkaniny obrusowej, takie jak jej splot i skład. Na przykład, obrus wykonany w 14% z bawełny i 86% z poliestru będzie gładki i przyjemny w dotyku, gdy położysz na nim ręce. Obrus można prać w wyższych temperaturach i się nie gniecie, więc jest idealny dla tych, którzy się spieszą. Obrus z 30% lnu i 70% poliestru będzie miał bardziej naturalny wygląd, a także przywoła ciepłe wspomnienia z dzieciństwa, bez konieczności szczególnej pielęgnacji. Obrus w 100% lniany przypomni Ci o Twoich dziadkach, ponieważ jest taki sam jak te, które oni lubili. Naturalna tkanina i grubszy splot dodadzą charakteru i przytulności każdemu stołowi. Tkanina ta może być prana w bardzo wysokich temperaturach, ale prasowanie jest niezbędne dla uzyskania idealnego wyglądu.

Monochromatyczne obrusy dają Ci przestrzeń do zabawy z różnymi odcieniami naczyń i ułatwiają dopasowanie dekoracji. Idealny będzie jasny, wesoły, żółty obrus lub bardziej stonowany, brązowy  o naturalnym odcieniu. Dla maksymalnego poprawienia nastroju wybierz wzorzyste, wielobarwne obrusy, które sprawią, że dzieci nie będą się nudzić. Jeśli masz w domu małe dzieci, SAVAS home sugeruje wypróbowanie wodoodpornych obrusów z włókna bawełnianego, aby zmniejszyć swoje obawy. Są one również bardzo przydatne podczas dużych uroczystości, urodzin, a nawet pikników na wsi.

Obrusy to najlepszy sposób na udekorowanie stołu i zmianę jego wyglądu. Możesz z łatwością zamienić stół udekorowany na luksusową okazję na ten przygotowany pod rodzinny obiad, po prostu zmieniając obrus. Jasne lub pastelowe - pozwól swojej wyobraźni stworzyć stół i dopasować go do otoczenia, tak aby nawet domownicy byli zaskoczeni całkowicie odmienionym wyglądem Twojego domu.

Naszą pełną ofertę można znaleźć na stronie: https://www.savashome.pl/obrusy