Darmowa dostawa od 500 zł

Gdy jesteś gościem: etykieta i maniery

2023 12 06

Dedame visapusiškas pastangas, kad būtume sąmoningesni, o tai reiškia, kad geriname ne tik savo namus, bet ir manieras. Nors yra daug vadovų, kaip būti puikiu šeimininku ar šeimininke, pastebėjome, kad trūksta aiškumo dėl svečių etiketo.

Przynieś prezent

Ta pierwsza wskazówka nie podlega negocjacjom. Zawsze chcesz przynieść piękny prezent, aby pokazać swoją wdzięczność za gościnność gospodarza. Najlepiej jest spróbować spersonalizować prezent - i nie musi on być ekstrawagancki! Idealnie nadają się do tego świeca zapachowa, koc czy komplet pościeli, które znajdziesz w sklepie internetowym Savashome.

 

Skontaktuj się pod adresem

Jeśli chodzi o komunikację, należy pamiętać o przekazaniu gospodarzowi wszystkich informacji potrzebnych podczas pobytu. Oznacza to poinformowanie gospodarza o dacie i godzinie przyjazdu, a także o tym, jak długo planujesz pozostać w jego domu. Ujawnij wszelkie ograniczenia dietetyczne lub ważne alergie - nie zaskakuj gospodarza!  Jeśli planujesz mieć gości, pamiętaj, aby wcześniej wszystko dokładnie omówić. Na koniec upewnij się, że gospodarz może się z tobą łatwo skontaktować, zarówno przed wizytą, jak i w jej trakcie.

Pomoc

Podejmij świadomy wysiłek, aby pomóc, gdy jesteś gościem. Gospodarz może odrzucić twoją ofertę, ale zawsze powinieneś zapytać, czy możesz pomóc w gotowaniu, nakrywaniu do stołu i (zdecydowanie) zmywaniu po posiłku. Te proste gesty sprawią, że gospodarz będzie chciał odwiedzać cię częściej.

Przestrzeganie zasad obowiązujących w domu

Zapytaj swojego gospodarza o wszystko, co musisz wiedzieć o zasadach panujących w domu, jak tylko przyjedziesz. Następnie upewnij się, że trzymasz się ich przez cały pobyt! Czy Twój gospodarz lubi zdejmować buty przy drzwiach wejściowych? Jeśli tak, podążaj za nim. Czy wszyscy wstają bardzo wcześnie do pracy i szkoły? Uszanuj ich potrzebę snu i połóż się spać o rozsądnej godzinie poprzedniej nocy. Po prostu bądź uprzejmy i okaż szacunek gospodarzowi.

Zadbaj o swoje własne zajęcie

Dobry gość wie, jak zająć się sobą, więc upewnij się, że masz plany na każdy dzień i nie polegaj wyłącznie na gospodarzu w planowaniu swojego pobytu. Najlepszą praktyką jest skontaktowanie się z gospodarzem na początku wizyty i każdego ranka, aby skoordynować swoje plany. Upewnij się, że jesteś na tej samej stronie i dołącz do gospodarza, gdy jest to oczekiwane. Zaplanuj kilka niezależnych zajęć, aby gospodarz miał czas na wykonanie wszystkich osobistych obowiązków.

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.