Darmowa dostawa od 500 zł

Jak lepiej spać w samolocie

2023 10 31

Niektórzy mogą powiedzieć, że na świecie istnieją dwa rodzaje pasażerów: ci, którzy potrafią spać w samolocie i ci, którzy nie potrafią. Podczas gdy większość z nas jest prawdopodobnie gdzieś pośrodku - bądźmy szczerzy, nikt tak naprawdę nie śpi dobrze w samolocie - są pewne rzeczy, które można zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na dobry sen podczas następnego lotu.

Większość zgodzi się, że upragnione miejsce przy oknie w rzędzie wyjściowym jest najlepsze w pustym samolocie, gdzie można mieć cały rząd dla siebie. Jednak nie każdy z nas może mieć takie szczęście, więc istnieją inne sposoby na optymalizację przydziału miejsc.

Staraj się unikać miejsc w pobliżu toalet, gdzie może panować większy ruch i hałas. To samo dotyczy kolejek z przodu samolotu, w pobliżu stanowiska stewardessy. Unikaj także siedzenia w ostatnim rzędzie, ponieważ te fotele często nie rozkładają się na płasko. Niektórzy podróżni preferują miejsca w pobliżu skrzydeł, gdzie ryk silnika tworzy cichy efekt białego szumu, który pomaga zagłuszyć inne dźwięki.

Znajdź wsparcie, którego potrzebujesz

Nawet jeśli nie siedzisz w najlepszej pozycji, nadal możesz zwiększyć swój komfort, wspierając mięśnie szyi i pleców. Po pierwsze, odwróć używaną poduszkę i załóż ją do tyłu, tak aby owijała się wokół czoła. Zapewni to lepsze podparcie szyi i głowy, ponieważ stabilizuje pozycję we wszystkich kierunkach. Po drugie, nie bój się odchylić do tyłu. Zdajemy sobie sprawę, że może to naruszać kodeks postępowania niektórych osób podróżujących, ale siedzenie w pozycji wyprostowanej obciąża dolną część pleców, podobnie jak pochylanie się do przodu. Im bardziej możesz odchylić się do tyłu, tym mniejszy nacisk wywierasz na kręgosłup. Jeśli obawiasz się, że możesz popełnić błąd podczas lotu, zastosuj się do tej dobrej zasady:

Jeśli światła w kabinie są przyciemnione, oczekuje się, że pasażerowie śpią, więc zwykle lepiej jest położyć się na plecach (i jest duża szansa, że osoba za tobą również się położy).

Podczas odchylania należy wyciągnąć nogi i zwrócić uwagę na przestrzeń między dolną częścią pleców a siedzeniem. Wypełnienie jej pomoże ci poczuć się komfortowo. Niektórzy podróżni zabierają w tym celu specjalną poduszkę w kształcie klina, ale równie dobrze można użyć dodatkowego koca lub zwiniętego swetra.

Odpowiedni strój i dodatki

Podobnie jak w każdym innym przypadku, im bardziej komfortowo się czujesz, tym lepiej będziesz spać. Ubrania powinny być ciepłe i wygodne. Ubieranie warstwowe pomoże utrzymać odpowiednią temperaturę, a dodatkowa odzież, taka jak miękki koc lub przytulny sweter, może pełnić podwójną funkcję jako poduszka lub koc. Ogólnie rzecz biorąc, odzież powinna być luźna, z wyjątkiem nóg - para skarpet kompresyjnych sięgających do goleni pomoże poprawić krążenie podczas długich lotów.

Wiele linii lotniczych zapewnia koce lub poduszki tylko podczas niektórych lotów (a ich higiena jest wątpliwa), więc zrób sobie przysługę i zabierz własne. Wypróbuj miękką, luksusową tkaninę dla dodatkowego komfortu. Pamiętaj tylko, aby zapiąć pas bezpieczeństwa po zewnętrznej stronie koca, aby stewardesa wiedziała, że przestrzegasz zasad. Nie zapomnij o masce na oczy, aby zablokować światło, z których wszystkie są dostępne w Savashome.

Jedz mądrze

Podobnie jak życie na Ziemi, to, co jesz, wpłynie na Twój sen w Niebie. Unikaj kofeiny, cukru i alkoholu przed i w trakcie lotu. Choć może ci się wydawać, że kilka kieliszków czerwonego wina pozwoli ci zasnąć, alkohol i suche powietrze w kabinie będą oznaczać jedynie kiepski sen i możliwego kaca po wylądowaniu.

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.