Darmowa dostawa od 500 zł

Jak zawijać ręczniki jak w hotelowym spa

2023 10 25

Starannie zwinięte ręczniki tworzą atmosferę luksusowego hotelowego spa. Chcesz odtworzyć ten wygląd w domu? Opanowanie tej techniki jest w rzeczywistości znacznie łatwiejsze niż się wydaje.

Oto kilka sposobów na zwinięcie ręczników, aby stworzyć pięciogwiazdkową estetykę i jak złożyć ręczniki, aby zaoszczędzić miejsce.

Jak składać ręczniki na 2 sposoby

Chcesz wiedzieć, jak składać ręczniki jak w hotelu? Rozważ te dwa popularne sposoby.

1. Jak złożyć ręczniki na szafkę lub półkę

Oto sposób na składanie ręczników, gdy chcesz je schludnie przechowywać:

  • Zacznij od rozłożenia ręcznika lub prześcieradła kąpielowego na płaskiej powierzchni.
  • Złóż jeden długi koniec do wewnątrz, tak aby krawędź stykała się ze środkiem ręcznika i powtórz tę czynność po przeciwnej stronie.
  • Następnie złóż oba krótkie końce w kierunku środka, pozostawiając niewielką szczelinę pośrodku między stykającymi się krawędziami (szczelina pozostawia miejsce na jedno dodatkowe zagięcie).
  • Złóż całość ponownie na pół, wygładzając wierzch ręcznie.

Ta metoda składania jest idealna do schludnego układania na półce lub w szafce, ponieważ tworzy czyste linie i gładkie krawędzie. Więcej wskazówek dotyczących przechowywania znajdziesz na naszym blogu poświęconym organizacji szafki na pościel.

2. Jak składać ręczniki do powieszenia

Jak prawidłowo złożyć ręczniki, aby powiesić je w łazience? Wykonaj następujące kroki:

  • Zacznij od rozłożenia ręcznika na płaskiej powierzchni.
  • Następnie złóż go wzdłuż na trzy części (w stylu hot doga).
  • Następnie złóż ręcznik na pół wzdłuż (w stylu hamburgera).
  • Umieść jeden koniec na drążku na ręczniki, pociągając go w dół, tak aby ręcznik zwisał po obu stronach na tej samej długości.

Jeśli nie masz czasu, możesz to zrobić bez rozkładania ręcznika na płaskiej powierzchni. Przy odrobinie wprawy można opanować składanie ręcznika stojąc i trzymając go w powietrzu.

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.