Darmowa dostawa od 500 zł

Pomysły na małą łazienkę

2023 10 25

Łazienka jest pełna rzeczy osobistych, od kosmetyków i ręczników po produkty do makijażu i pielęgnacji włosów. Jeśli masz dedykowaną przestrzeń, może to pomóc w utrzymaniu porządku i czystości, ale łatwiej to powiedzieć niż zrobić, gdy masz mało metrów kwadratowych.

Szukasz pomysłów na przechowywanie w małej łazience? Tutaj znajdziesz wiele inspiracji.

Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki dotyczące oszczędzania miejsca, polecane produkty i pomysły na przechowywanie w małej łazience dla miłośników majsterkowania.

15 pomysłów na przechowywanie w małej łazience

Jeśli nie wiesz, jak zorganizować niewielką łazienkę i jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, to dobrze trafiłeś. Oto 19 przemyślanych pomysłów na przechowywanie w małej łazience.

1. Kompaktowe ręczniki w rolce

Szukasz pomysłów na przechowywanie ręczników w małej łazience, które nie wymagają specjalistycznych umiejętności składania? Zamiast składać pościel łazienkową, spróbuj złożyć ją ciasno i kompaktowo. Następnie umieść je na półce, w koszu lub w pionowym schowku ściennym, takim jak ta sprytna półka.

2. Wolnostojące półki lub regały

Wolnostojące półki lub regały można umieścić w dowolnym miejscu w małej łazience. Aby zmaksymalizować przestrzeń pionową i zminimalizować przestrzeń do przechowywania, szukaj wysokich, wąskich jednostek. Użyj tego rozwiązania do przechowywania rolek papieru toaletowego, złożonych ręczników, zabawek kąpielowych dla dzieci lub dodatkowych przyborów toaletowych dla gości.

3. Maksymalne wykorzystanie szafek podumywalkowych 

Jeśli Twoja łazienka ma wbudowaną umywalkę z szufladami i szafkami pod spodem, wykorzystaj tę przestrzeń do przechowywania za pomocą organizera do szafek. Możesz na przykład kupić szuflady, które można układać w stosy, małe pudełka lub druciane pudełka. Ponadto warto rozważyć przymocowanie haczyków lub stojaka z tyłu drzwi szafki, aby przechowywać gorące narzędzia do włosów i inne duże przedmioty, które chcesz mieć w zasięgu ręki, ale poza zasięgiem.

4. Uniwersalny kosz na kółkach

Jednym z najlepszych pomysłów na przechowywanie w małej łazience jest zakup wózka na kółkach, takiego jak ten wielopoziomowy. Wypełnij każdy poziom wszystkim, od zwiniętych ręczników i produktów do pielęgnacji skóry po przedmioty dekoracyjne, takie jak sukulenty lub świece. Co najlepsze, można go obracać w różne miejsca, jeśli zajdzie taka potrzeba, a nawet przechowywać w innym miejscu, gdy nie będzie przeszkadzał.

5. Organizer łazienkowy nad drzwi

Czy zastanawiałeś się nad organizerem nad drzwi? Ten prosty, ale niezwykle przydatny system można łatwo zawiesić bez użycia narzędzi dzięki kwadratowym haczykom na górze. Dzięki niskiemu profilowi nie będzie przeszkadzał podczas otwierania i zamykania drzwi. Organizery podwieszane są również bardzo łatwo dostępne.

6. Schowek na ręczniki nad drzwiami

Innym sprytnym pomysłem na przechowywanie ręczników w małej łazience jest wykorzystanie pustej przestrzeni nad drzwiami. Możesz zainstalować pływającą półkę, druciane stojaki lub wbudowany narożnik i wykorzystać go do przechowywania dodatkowych ręczników. Jeśli w domu nie ma odpowiedniej szafki na bieliznę lub pralki, w rogu można przechowywać inną bieliznę domową lub produkty do prania.

7. Organizery do szuflad

Jeśli masz już szufladę, rozważ zakup małych organizerów, aby oddzielić i uporządkować takie rzeczy jak produkty do włosów, kosmetyki do makijażu, pastę do zębów i nić dentystyczną. Ułatwi to znalezienie każdego przedmiotu, gdy będzie potrzebny, i pozwoli utrzymać porządek na blacie. Możesz kupić małe akrylowe tacki, drewniane przegródki lub tekturowe kostki pokryte tkaniną do szuflad.

8. Drabinka na ręczniki

Innym pomysłem na przechowywanie ręczników w małej łazience jest oparcie drabiny o ścianę i powieszenie złożonych ręczników i prześcieradeł na jej szczeblach. Nadaje się do tego mała drewniana drabinka użytkowa, ale można też kupić nieco bardziej dekoracyjną drabinkę zaprojektowaną specjalnie do tego celu.

9. Półki z pudełek DIY

Czy wiesz, że możesz stworzyć własne półki ścienne przy użyciu pudełek? Wszystko, czego potrzebujesz do tego pomysłu na przechowywanie w małej łazience, to małe drewniane pudełka, śruby i wiertarka. Rezultatem jest hybryda półki i pudełka, w której można umieścić akcesoria prysznicowe, rolki papieru toaletowego, ręczniki w rolkach, dodatkowe ściereczki i wiele innych. Do przechowywania można wykorzystać zarówno wnętrze, jak i górną część pudełka.

10. Wysuwana szafka

Jeśli remontujesz starszy dom lub budujesz nowy, rozważ zainstalowanie wysuwanych szafek. Jak widać, wąska wbudowana szafka może się wysuwać i otwierać wysuwane tace, stałe półki, a nawet kosz na pranie. Ten pomysł na przechowywanie w małej łazience jest wygodny, ponieważ jego zawartość pozostaje poza zasięgiem wzroku, więc nie musisz utrzymywać wszystkiego w porządku przez cały czas.

11. Pływające półki nad toaletą

Półki nad toaletą to świetne rozwiązanie do małych łazienek, w których można wykorzystać niewykorzystaną przestrzeń na ścianie i nie pozostawić śladów na podłodze. Możesz powiesić jedną lub dwie pływające półki o tej samej szerokości co toaleta lub kupić wolnostojącą jednostkę zaprojektowaną specjalnie do umieszczenia nad toaletą. Półki mogą pomieścić odświeżacze powietrza, dodatkowe rolki papieru toaletowego, świece lub małe rośliny.

12. Niskoprofilowe półki łazienkowe

Jeśli lubisz dobrze się bawić, możesz umieścić krótką, niskoprofilową szafkę obok wanny. Użyj dolnych pięter na ściereczki do mycia, gąbki morskie i mydła do kąpieli, a na górnej powierzchni umieść książkę, e-czytnik, kieliszek do wina lub filiżankę do herbaty. Lekka szafka jest idealna, więc można ją przenieść w inne miejsce, gdy nie bierzesz kąpieli.

13. Przenośna półka na taboret

Taboret może być używany jako przenośna półka w bardzo małych przestrzeniach, w których brakuje miejsca do przechowywania. Umieść go obok toalety i wykorzystaj powierzchnię na spray do pomieszczeń lub świecę zapachową. Stołek można również wykorzystać jako stolik przy wannie. Ten bardzo mały pomysł na przechowywanie w łazience jest wszechstronny, ponieważ można go umieścić niemal wszędzie i przenosić w razie potrzeby.

14. Boczna szafka na leki

Szafki na leki, które pełnią funkcję lustra i miejsca do przechowywania, są bardzo przydatne w każdej łazience. Jeśli jednak masz boczne półki, możesz w pełni wykorzystać przestrzeń bez ich przeszkadzania. Ten pomysł na przechowywanie w małej łazience wymaga szafki na leki, która wysuwa się po obu stronach, zamiast otwierać się drzwiami na zawiasach.

15. Wbudowane półki łazienkowe

Jeśli masz możliwość wbudowania w ścianę, pomyśl o stworzeniu szafki w stylu nook z półkami. Możesz wykorzystać tę przestrzeń do przechowywania zapasów produktów do pielęgnacji skóry, włosów, higieny osobistej i przyborów toaletowych dla gości.

Zobacz wszystkie produkty na stronie Savashome.

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.