Kategoria
Wózek sklepowy

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.

Pościel Lniana

Pościel Lniana

Pościel lniana to świetny wybór na lato. Lniana tkanina daje poczucie świeżości i długo zachowuje swoje kolory. Produkty lniane wspaniale odzwierciedlają atrybuty w Polsce – są naturalne, ekologiczne i trwałe. Zestaw szybkoschnącej lnianej pościeli to doskonały wybór dla osób, którym zależy na tym, by jak najszybciej uporać się z domowymi obowiązkami.

Brak produktów w tej kategorii.

Jak należy dbać o pościel lnianą?

Len jest tkaniną, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Aby wyprać bieliznę pościelową i uniknąć zagnieceń, nie wyżymaj jej przed suszeniem. Jeśli zdecydujesz się na suszenie w suszarce bębnowej, pamiętaj, że len schnie bardzo szybko, dlatego wybierz nieco niższą temperaturę suszenia niż w przypadku zwykłych tkanin. Zalecamy również, aby nie pozostawiać tkanin lnianych w bezpośrednim działaniu promieni słonecznych, które mogą przyspieszyć blaknięcie koloru tkaniny! Inne przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji tkanin lnianych:
- Przed użyciem pościeli, odwróć ją na drugą stronę i wypierz w temperaturze 40 stopni Celsjusza;
- Nie należy używać wybielaczy ani czyścić chemicznie, aby zachować długowieczność pościeli;
- Aby zachować jasne kolory tkanin, użyj detergentu przeznaczonego do tkanin kolorowych;
- Pierz pościel co dwa tygodnie w zalecanej temperaturze 40 stopni Celsjusza, aby mieć pewność, że wszystkie bakterie zostały zabite i abyś nadal cieszył się czystością.

Tkanina lniana - co czyni ją wyjątkową?

Len jest piękny, wyrafinowany i jest jednym z najmocniejszych i najtrwalszych włókien naturalnych. Jest niezwykle gładki i ma naturalny połysk, który dodaje elegancji całemu wnętrzu pomieszczenia. I choć naturalną barwą lnu jest delikatny krem, to z łatwością można go farbować na wiele kolorów, które zachowają swoje bogactwo nawet po wielokrotnym praniu. Ponadto, tkaniny lniane mają naturalne właściwości chłodzące, są wysoce oddychające i są włóknem antybakteryjnym. Pościel lniana działa jak naturalny regulator temperatury i izolator, co oznacza, że śpiąc w pościeli, ochładzasz się latem i ogrzewasz zimą. Pościel jest idealna, jeśli śpisz z partnerem, ponieważ dostosowuje się do różnych temperatur ciała i utrzymuje idealną równowagę. Jest to również jedno z najmocniejszych włókien w przyrodzie, które dobrze znosi pranie i z czasem staje się coraz bardziej miękkie.

Jaka jest różnica między lnem a bawełną?

Wiele osób uważa, że len to po prostu lepsza odmiana bawełny, ale to nieprawda. Bawełna i len, choć obie są tkaninami naturalnymi, pochodzą z różnych roślin. Len pochodzi z rośliny lnu, a bawełna z rośliny bawełny.

Len jest piękną, wyrafinowaną tkaniną i jednym z najmocniejszych i najtrwalszych włókien naturalnych. Tkanina jest niezwykle gładka i posiada naturalny połysk, który dodaje elegancji całemu wnętrzu pomieszczenia. I choć naturalną barwą lnu jest delikatny krem, to z łatwością można go farbować na wiele kolorów, które zachowają swoje bogactwo nawet po wielokrotnym praniu.


Tkanina bawełniana to naturalne włókno, które jest uwielbiane we wszystkich częściach świata. Włókno bawełniane jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, jest niezwykle miękkie i przyjemnie się układa. Bawełna nie jest tak delikatna jak len, ale jest łatwiejsza w pielęgnacji i mniej podatna na zagniecenia.

Czy komplety pościeli są produkowane w Polsce?

Tak! Wszystkie produkty SavasHome, w tym pościel lniana, są z miłością wykonane w Polsce. Wszystkie nasze produkty wykonane są z najwyższą starannością i uwagą, dlatego zapewniamy, że kupując u nas, otrzymujesz produkt najwyższej jakości, który będzie Cię cieszył przez długie lata.