Darmowa dostawa od 500 zł

Zastanawiasz się czy kupować cały komplet pościeli, czy tylko poszwę na kołdrę?

2022 02 03

Można śmiało powiedzieć, że środowisko snu jest bardzo ważne dla każdego z nas. Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, dorosłym czy seniorem, każdy potrzebuje snu. Oczywiście należy wspomnieć, że czas trwania snu jest inny dla każdej grupy wiekowej. Na przykład, dzieci powinny spać co najmniej 10-12 godzin dziennie, podczas gdy dorosły powinien spać tylko 8 godzin. Oczywiście, jeśli chodzi o jakość snu, bardzo trudno jest stworzyć optymalne środowisko.  Należy zwrócić uwagę na więcej, niż jeden zasadniczy punkt.  Przede wszystkim jest to wyposażenie sypialni, jej styl i wybór aranżacji wnętrza.  Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z dominujących kolorów, mebli czy innych detali, to naturalne jest, że nie będziemy w stanie się w takim otoczeniu zrelaksować i dobrze wypocząć. Ale co by się nie działo, łóżko jest najważniejszym akcentem w sypialni. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią ramę łóżka. Jest to bardzo ważne, nie tylko dla ogólnego spójnego stylu, ale także dla Twojego osobistego komfortu. W tym względzie wybiera się nie tylko wysokość łóżka, ale także jego długość i szerokość. Jest to bardzo ważne dla snu. Jeśli czujesz się ograniczony brakiem miejsca, to sprawi, że ogólna jakość Twojego wypoczynku będzie bardzo niska. Z drugiej strony, równie ważny jest wybór materaca. Oczywiście jedni wolą spać bardziej twardo, inni bardziej miękko, dlatego tak ważna jest indywidualność. Oczywiście, jeśli chodzi o łóżko, nie możemy zapominać o parametrach wyboru kołdry i poduszki, a więc ich pościeli. Bardzo często pojawia się dylemat, czy bardziej przydatne są zestawy, czy pojedyncze kombinacje? Warto zauważyć, że nie będzie źle, jeśli spróbujesz obu tych opcji.

 

 

Warto zauważyć, że jeśli wybierasz się po komplety pościeli z jednolitymi kolorami i wzorami, nada to Twojemu wnętrzu znacznie bardziej spójny charakter. W tym zakresie SAVASHOME może zaoferować kombinacje płótna (bawełna), stino, lnu i perkalu.  Można je wszystkie łatwo znaleźć na stronie: https://www.savashome.pl/zestawy-poscieli

 

 

Jeśli jednak zamierzamy łączyć różne elementy w zestawach: kołdra, poduszka, prześcieradło, należy przestrzegać pewnych zasad.  Ważne jest, aby zauważyć, że te ostatnie mogą stać się uniwersalnym elementem w pomieszczeniu lub, wręcz przeciwnie, stworzyć charakterystyczną cechę.

 

 

W każdym razie, komponowanie i układanie tych kombinacji zgodnie z Twoimi preferencjami jest procesem twórczym, którego autorem możesz być Ty sam!

Savashome PL

"Plików cookie używamy, by ułatwić Ci przeglądanie naszej strony internetowej. Klikając „Akceptuję” lub kontynuując przeglądanie naszej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie.