Nie ma wątpliwości, że żadna sypialnia nie może się obyć bez kompletu pościeli składającego się z poszewek na poduszki, poszewek na kołdry i prześcieradeł. W szafie jest ich więcej niż kilka. Wymiana tych ostatnich nie tylko odświeża wnętrze, ale także zapewnia czystość. Jeśli jednak chodzi o trwałość, można zauważyć, że prześcieradła zużywają się znacznie szybciej niż pozostałe elementy. Dlaczego tak się dzieje? Oczywiście materiał, z którego wykonane jest prześcieradło ma największy kontakt z naszym ciałem. Z tego powodu ciągłe tarcie powoduje jej szybkie zużycie. Stanowią one główną różnicę pomiędzy materacem a ludzkim ciałem. Harmonia między pościelą a innymi elementami łóżka tworzy spójną całość w sypialni. Prześcieradła w jednym kolorze można łączyć z wzorzystymi poszewkami na kołdrę lub poduszkę i odwrotnie. Warto zaznaczyć, że prześcieradło jest równie ważnym elementem, jeśli chodzi o komfortowe warunki do spania. Wyobraźmy sobie, że prześcieradło podrażnia skórę, powoduje reakcje alergiczne, swędzenie, wysypki i inne nieprzyjemne doznania, a jeśli materiał jest nieprzyjemny w dotyku lub na przykład szorstki, jakość snu będzie naprawdę niska. Bez wątpienia często budzisz się rano i nie znajdujesz żadnej pościeli pod swoim ciałem. Jest albo wciśnięta na środek łóżka, albo kopnięta w ścianę przed nią. Powodem tego jest fakt, że nie jest on w żaden sposób zabezpieczony. Podczas snu, gdy twoje ciało się porusza, trafia tam, gdzie nie powinno. Aby to się nie powtórzyło, zalecamy wybór pościeli SAVASHOME z gumą. Dostępne w monochromatycznym kolorze, prześcieradła te można łatwo dopasować do różnych stylów pościeli. Tutaj znajdziesz jasne i pastelowe kolory pościeli w odcieniach Grey Sky, Ivory, Citron, Grey, White i Yellow.

 

Z pewnością mamy też coś dla miłośników jaśniejszych kolorów. Należą do nich arkusze Imperial, Rose i Blue.

 

Wraz z nadejściem zimnej pory roku potwierdza się stereotyp, który determinuje również dobór kolorów. Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego często mamy ochotę na nieco ciemniejsze barwy nie tylko w naszej garderobie, ale również w doborze domowych tekstyliów. Tak więc w tym przypadku arkusze "Dark purple", "Anthracite", "Midnight", "Ash rose", "Moss green", "Mauve", "Brown" są idealne.

 

Prześcieradła SAVASHOME z gumką są wykonane z 100 % bawełny, satyny premium lub kombinacji bawełny i poliestru. Są łatwe w pielęgnacji. Nie są wymagane żadne specjalne urządzenia, a detergenty należy wybierać jak najbardziej naturalne, aby nie uszkodzić włókien tkaniny. Więcej arkuszy można znaleźć na stronie: https://www.savashome.pl/arkusze.