Kaszmir znany jest jako ekskluzywna tkanina, utkana z wełny kaszmirowej. Pytanie brzmi, jak ta wełna jest pozyskiwana? Opowiemy Ci o tym więcej!

Wełna pochodzi od kóz kaszmirskich, które żyją w Iraku, Indiach, Afganistanie, Chinach, Tybecie, Iranie i Mongolii. Włosy wełny mają cylindryczny kształt, jedwabisty połysk i miękkość. Kaszmir jest bardzo lekki, nie wspominając o jego właściwościach ocieplających. Kaszmir jest postrzegany jako surowiec do produkcji luksusowych tkanin - miękki podszerstek kaszmirskiej kozy, który nie jest strzyżony jak u owiec, ale starannie wyczesywany. Całkowita, uzyskana ilość jest bardzo mała: z kozy można wyczesać 150-200 gramów delikatnej sierści, natomiast z kozy uzyskuje się tylko 100 gramów odpowiedniego surowca do wyrobu produktów. Uważa się, że kaszmir najwyższej jakości pochodzi od kóz żyjących w centralnych regionach Mongolii. Wytwarzane tkaniny są bardzo miękkie i mają charakterystyczny połysk, ale w przeciwieństwie do innych rodzajów włókien wełnianych nie są grube i nie powodują nieprzyjemnych odczuć skórnych. Produkty kaszmirskie występują w trzech rodzajach: pulower, tkanina i szalik. Sweter jest dzianinowy, tkanina i szalik są tkane. Nietrudno jest zrozumieć różnicę:dzianina lub tkanina dziana, składa się z przeplatających się ściegów, natomiast tkanina tkana składa się z prostopadle splecionych podłużnych i poprzecznych nici. Zarówno dzianina jak i tkanina pochodzą z przędzy. Te ostatnie są wytwarzane poprzez skręcanie włókien, w tym przypadku włosia z włókna kaszmirowego, aż do uzyskania przędzy o wymaganej strukturze. Jest to jeden z najważniejszych kroków do uzyskania produktu końcowego. Tkaniny o wyższej wartości są wykonane z dłuższych przędz, a te nieco tańsze z krótszych. Jednak w tym przypadku właściwości samej tkaniny nie ulegają zmianie. SAVASHOME ma również coś do zaoferowania w tym zakresie. Na chłodniejsze letnie wieczory lub po prostu, gdy chcesz więcej ciepła i przytulności, polecamy różowy kaszmirowy koc wełniany Tartan. Można ją znaleźć pod adresem: www.savashome.pl

Nie mamy wątpliwości, że będą Państwo zachwyceni tym wyjątkowej jakości, luksusowym produktem. Jego miękkość i ciepło nie pozostawi nikogo obojętnym. Ta plecionka może być nie tylko wspaniałym prezentem dla Ciebie, ale także sposobem na okazanie troski o Twoich bliskich i przyjaciół. Warto zwrócić uwagę między innymi na to, że jego pielęgnacja nie jest bardzo trudna. Wystarczy wyprać ją w pralce na funkcji prania ręcznego w wodzie o temperaturze 30 stopni. Przy odpowiedniej pielęgnacji będziesz mógł się nim cieszyć przez wiele lat.